شیلنگ بخاری کج پراید | شلنگ کج بخاری پراید

۴ بازديد

شیلنگ بخاری کج پراید | شلنگ کج بخاری پراید

شیلنگ بخاری کج پراید یک نوع شیلنگ لاستیکی خمیده و یک نوع ورودی آب در سیستم گرمایش پراید محسوب میشود. به این صورت که آب گرم رادیاتور پراید را وارد سیستم گرمایشی اتاق میکند. پس عملا وقتی موتور سرد است یا خاموش است نمیتواند داخل اتاق خودرو را گرم کند چرا که نیازمند آب گرم رادیاتور است.

کانیزم و عملکرد شیلنگ بخاری کج پراید ( شلنگ کج بخاری پراید )

شلنگ بخاری کج پراید یک نوع شیلنگ لاستیکی خمیده و یک نوع ورودی آب در سیستم گرمایش پراید محسوب میشود. به این صورت که آب گرم رادیاتور پراید را وارد سیستم گرمایشی اتاق میکند. پس عملا وقتی موتور سرد است یا خاموش است نمیتواند داخل اتاق خودرو را گرم کند چرا که نیازمند آب گرم رادیاتور است.

متریال شیلنگ بخاری کج پراید ( شلنگ کج بخاری پراید )

شلنگ کج بخاری پراید با دو نوع مواد اولیه به نام های EPDM و SBR تولید میشود. یعنی از دونوع مرتیال خوب (EPDM) و معمولی (SBR) در تولید آنها استفاده می شود. همچنین نخ استفاده شده در این شلنگ از نوع 600 سری پلی استر است. در واقع مهمترین تاثیر این نخ که در ساختمان تولید شیلنگ کج بخاری پراید استفاده شده این است که باعث جلوگیری از نشتی و هدررفت آب همچین ایجاد حالت ضد یخ بودن برای شلنگ ذکر شده می شود.

طول عمر مفید شیلنگ بخاری کج پراید ( شلنگ کج بخاری پراید )

طول عمر شلنگ بخاری کج پراید بسته به نوع متریال استفاده شده در این شلنگ لاستیکی حیاتی متغیر می باشد. بدین صورت که اگر در زمان ساخت شلنگ بخاری خم پراید از مواد اولیه خوب یا همان کاربرد EPDM استفاده شده باشد معمولا طول عمر این شیلنگ لاستیکی حدود 4 سال میباشد و اگر برای تولید شلنگ کج بخاری پراید از مواد اولیه معمولی یا SBR استفاده شده باشد، این قطعه لاستیکی عمر مفیدی در حدود 6 ماه الی یک سال خواهد داشت.

علائم خرابی شیلنگ بخاری کج پراید ( شیلنگ کج بخاری پراید )

یکی از علامت های مشخص برای تشخصی خرابی در شلنگ بخاری کج پراید ترک خوردگی در بخش بیرونی و قابل مشاهده این شلنگ لاستیکی است. هر چقدر این ترک ها عمیق تر و با تعداد بیشتر باشند یعنی شلنگ شما پوسیده تر و شکننده تر شده است و می بایست چه سریعتر نسبت به تعویض این قطعه لاستیکی اقدام نمایید.

علامت دوم قابل مشاهده برای تشخیص خرابی شلنگ بخاری کج پراید ، باد کردگی یا همان ورم کردگی نا متوازن بر روی سطح آن است.

یکی دیگر از علائم خرابی در شیلنگ های لاستیکی از جمله شلنگ کج بخاری پراید پوسته پوسته شدن یا اصطلاحات دوپوست شدن است

تاثیرات شلنگ بخاری کج پراید ( شلنگ کج بخاری پراید )

یکی از علائم بارز خرابی شلنگ کج بخاری پراید انتقال آب به کف خودرو و به زیر پای راننده است ( آب دادن کف ماشین ).

از دیگر علائم و تاثیرات خرابی شلنگ کج بخاری پراید کم شدن آب رادیاتور خودرو می باشد که این موضوع خود خطر بسیار زیادی برای موتور ماشین دارد. که در ساده ترین حالت دمای خودرو بالا رفته و اصطلاحا ماشین جوش می آورد

تشخیص خوب از بد شلنگ بخاری کج پراید ( شیلنگ کج بخاری پراید )

اگر شلنگ بخاری کج پراید از مواد اولیه Epdm تهیه شده باشد عموما دارای سطحی شفاف و سیقلی است. در صورتی که اگر همین محصول از مواد پایه Sbr  ساخته شده باشد ، سطح آن کدر بوده و دیگر آن شفافیت لازم را ندارد.

یکی دیگر از نشانه های با کیفیت بودن شلنگ بخاری کج پراید در صورتی که از مواد epdm ساخته باشد این است که روی سطح آن خال زدگی وجود ندارد و البته دوپوست هم نیست. 2 پوست شدن اصطاحی است که برای شیلنگ های لاستیکی مورد استفاده قرار میگیرد و در اصل به این معنی است که این شلنگ لاستیکی مورد نظر کیفیت لازم را ندارد.

نکته قابل توجه برای عزیزانی که قصد تشخیص شلنگ خوب از شلنگ بد را دارند و زمان و نور کافی برای دیدن وبررسی محصول مورد نظرشان را ندارند، بو کردن آن است. اصولا شلنگهای لاستیکی پراید مثل شلنگ بخاری کج پراید اگر از مواد با کیفیت یا همان EPDM ساخته شده باشد ببوی شیرین می دهد.

شیلنگ بخاری کج پراید کاربراتی

شیلنگ بخاری کج پراید کاربراتی

شیلنگ بخاری کج پراید انژکتوری

شیلنگ بخاری کج پراید انژکتوری

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.